top of page
 • Legit Digital

Що таке пошуковий інтент та його вплив на SEO

За своєю суттю пошуковий інтент – це просто причина, через яку користувач здійснює пошук. Це може бути бажання дізнатися більше про конкретну тему, знайти певний сайт, зробити покупку чи щось інше. Розуміючи пошуковий намір, що лежить в основі конкретного запиту, ми можемо створювати контент, який найкраще відповідає потребам користувача та підвищує наші шанси зайняти вище місце у результатах пошуку.

Типи пошукового інтенту


Існує чотири основні типи пошукового інтенту:


 • Інформаційний – користувач шукає інформацію з певної теми. Наприклад, якщо хтось шукає «найкращі ресторани суші в Нью-Йорку», його пошуковий намір інформаційний.


 • Навігаційний - користувач шукає конкретний веб-сайт або веб-сторінку. Наприклад, якщо хтось шукає Amazon, його пошуковий намір — навігаційний.


 • Транзакційний – користувач хоче здійснити покупку або завершити транзакцію. Наприклад, якщо хтось шукає «купити кросівки Nike», його пошуковий намір транзакційний.


 • Комерційне дослідження – користувач вивчає товари чи послуги з наміром здійснити покупку у майбутньому. Наприклад, якщо хтось шукає "найкращі ноутбуки для графічного дизайну", його пошуковий намір - комерційне дослідження.


Чому розуміння пошукового інтенту важливе


Поліпшення рейтингу в пошукових системах — Алгоритм Google розроблений таким чином, щоб надавати найрелевантніші результати за заданим пошуковим запитом. Створюючи контент, який відповідає пошуковому наміру конкретного запиту, ви з більшою ймовірністю займете вищу позицію в результатах пошуку.


Покращення власного досвіду — Коли ви надаєте контент, що відповідає пошуковому наміру конкретного запиту, ви покращуєте власний досвід. Це може призвести до збільшення залученості, підвищення конверсії та покращення загальної репутації вашого сайту.


Як визначити пошуковий інтент


 • Аналіз ключових слів - аналізуючи ключові слова, які використовуються в конкретному запиті, ви можете краще зрозуміти пошуковий намір, що стоїть за ним. Наприклад, якщо ключове слово пов'язане з транзакційним пошуком, ви знаєте, що користувач, швидше за все, хоче здійснити покупку.


 • Аналіз результатів пошуку — Подивіться на топ сторінок за певним запитом та спробуйте визначити, що їх об'єднує. Це може дати вам уявлення про те, що пошукові системи вважають релевантним для даного запиту, і, отже, який пошуковий намір, що стоїть за цим запитом.


 • Розуміння шляху пошукового користувача – розгляньте шлях, який проходить користувач від початку до кінця. Яка інформація їм потрібна і які кроки вони мають зробити, щоб її отримати? Розуміючи шлях користувача, ви зможете створити контент, який краще відповідатиме його пошуковому наміру.

Приклади


 • Найкращі ресторани Харкова. Намір пошуку: Інформаційний. Користувач шукає список кращих ресторанів у Харкові.

 • Купити кросівки Найк. Користувач хоче здійснити покупку кросівок Nike.

 • Користувач порівнює різні варіанти та приймає рішення перед здійсненням покупки.

Оптимізація під пошуковий інтент

Після того, як ви отримали чітке уявлення про різні типи пошукового інтенту, настав час оптимізувати ваш контент. Ось що необхідно для цього зробити:


Інформаційний інтент

Для пошуку з інформаційним наміром важливо надати вичерпний, інформативний та добре опрацьований контент. Обов'язково докладно дайте відповідь на запитання користувача та надайте відповідні ресурси для подальшого читання. Використовуйте заголовки, підзаголовки, списки та інші методи форматування, щоб контент легко читався.


Наприклад, якщо користувач шукає "найкращі кав'ярні в Києві" - він шукає інформаційний контент, що містить список кращих кав'ярень у Києві. Ваш контент повинен містити повний список кав'ярень, включаючи їхнє розташування, спеціалізацію та відгуки клієнтів.


Навігаційний інтент

Для навігаційних цілей важливо мати чітку та добре організовану структуру сайту. Переконайтеся, що на вашому сайті легко орієнтуватись і що користувачі можуть легко знайти потрібну їм інформацію. Використовуйте описи з ключовими словами та URL-адреси, метаописи та заголовки сторінок.


Наприклад, якщо користувач шукає "сайт Legit Digital", він шукає конкретний сайт. Ваш сайт повинен бути доступним у результатах пошуку і легко розпізнаватися. Обов'язково використовуйте зрозумілу назву сайту та URL, наприклад, https://www.legitdigital.org/.


Транзакційний інтент

Для транзакційних намірів важливо забезпечити чіткий заклик до дії (CTA) та зробити процес купівлі максимально простим та легким. Використовуйте високоякісні зображення, описи товарів та відгуки покупців, щоб допомогти користувачеві прийняти виважене рішення.


Наприклад, якщо користувач шукає "купити кросівки Nike" - він хоче здійснити покупку. На вашому сайті має бути чітка та помітна кнопка «Купити», а процес покупки має бути простим і зрозумілим. Обов'язково надайте детальну інформацію про товар, високоякісні зображення та відгуки покупців, щоб допомогти користувачеві прийняти виважене рішення.


Інтент комерційного дослідження

Для комерційних цілей важливо надати детальну інформацію про продукт та порівняльний аналіз. Обов'язково підкресліть особливості та переваги ваших продуктів або послуг, а також надайте чітку інформацію про ціни. Використовуйте приклади з практики, відгуки та інші переконливі прийоми, щоб викликати довіру користувача.


Наприклад, якщо користувач шукає кросівки Nike та Adidas, він, швидше за все, порівнює різні товари, перш ніж зробити покупку. Ваш контент повинен містити детальне порівняння характеристик та переваг кросівок Nike та Adidas, включаючи інформацію про ціни та відгуки покупців. Використовуйте переконливі прийоми, такі як тематичні дослідження та відгуки, щоб викликати довіру у користувача та спонукати його здійснити покупку.

18 переглядів0 коментарів

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page