top of page
 • Legit Digital

Показники LCP та CLS у Google Search Console – що це і як оптимізувати

Сучасний веб-майстер не може проігнорувати важливість досвіду користувача при оптимізації свого сайту. Google активно враховує фактори взаємодії користувача для ранжування сторінок у пошуковій видачі, і два важливі показники, таких як Largest Contentful Paint (LCP) і Cumulative Layout Shift (CLS), займають ключове місце в цьому процесі. Давайте розглянемо, що ці показники означають, чому вони важливі, і як можна поліпшити їх показники за допомогою Google Search Console.

Що таке LCP?


LCP, або Largest Contentful Paint, є одним з важливих показників користувальницького досвіду, що оцінюються Google Search Console. Цей показник вимірює час, потрібний для відображення найбільшого елемента контенту на сторінці. Під "найбільшим елементом" маються на увазі зображення, текст, відео або інші ключові компоненти, що впливають на візуальне сприйняття користувача.

Чому LCP важливий?


 1. Вплив на ранжування: Google активно враховує показник LCP при визначенні того, наскільки швидко користувач бачить основний контент сторінки. Повільний час LCP може негативно вплинути на позиції вашого сайту в пошуковій видачі.

 2. Досвід користувача: Швидкий LCP відповідає кращому користувальницькому досвіду. Якщо контент завантажується швидко, користувачі схильні залишатися на сайті і взаємодіяти з ним.


Як покращити показник LCP?


 1. Оптимізація зображень: Зменшіть розмір зображень та використовуйте стиснення без втрат. Для покращення продуктивності використовуйте формати, такі як WebP.

 2. Асинхронне завантаження ресурсів: Завантажуйте скрипти та стилі асинхронно, щоб уникнути блокування відображення сторінки.

 3. Предзавантаження критично важливих ресурсів: Використовуйте тег <link rel="preload"> для завантаження ключових ресурсів, прискорюючи процес завантаження.

 4. Кешування контенту: Скористайтеся механізмами кешування для зменшення часу завантаження контенту під час повторного відвідування сторінки.

 5. Оптимізація сервера: Забезпечте ефективну роботу сервера для швидкого надання контенту користувачам.
Використання Google Search Console для моніторингу LCP


 1. Перевірка звітів: Регулярно моніторуйте звіти про LCP у Google Search Console. Вони надають інформацію про сторінки з високим часом LCP.

 2. Ідентифікація проблем: Використовуйте інструменти аналізу, які надаються Google Search Console, щоб виявити конкретні проблеми, що впливають на LCP.

 3. Коректуючі дії: Після виявлення проблем, вживайте коригувальні дії, оптимізуючи контент та ресурси сторінок.


Пам'ятайте, що LCP - це динамічний показник, і його поліпшення потребує постійного моніторингу та оптимізації. Дотримуючись вказаних рекомендацій та використовуючи інструменти Google Search Console, ви зможете значно покращити показник Largest Contentful Paint та підвищити ефективність свого сайту у пошуковій видачі.


Що таке CLS?


CLS, або Cumulative Layout Shift, є ще одним ключовим показником, який Google враховує при оцінці досвіду користувача на веб-сайтах. CLS вимірює рівень візуальної стабільності сторінки в процесі її завантаження. Він відображає, наскільки сильно елементи сторінки зсуваються, що може призвести до неприємного та непередбачуваного досвіду для користувача.
Чому CLS є важливим?


 1. Задоволеність користувача: Мінімізація зрушень елементів покращує візуальну стабільність, що позитивно позначається на сприйнятті сайту відвідувачами.

 2. Позитивний вплив на ранжування: Google виділяє важливість візуальної стабільності, і сайти з низьким показником CLS можуть мати перевагу під час ранжування.


Як покращити показник CLS?


 1. Резервування місця для зображень та відео: Вкажіть розміри для зображень та відео, щоб браузер зарезервував місце та уникнув зрушень під час їх завантаження.

 2. Використання анімацій з обережністю: Якщо використовуються анімації, намагайтеся робити їх плавними та передбачуваними. Це допоможе уникнути раптових зрушень.

 3. Завантаження шрифтів асинхронно: Дозволяйте браузеру розпочати завантаження шрифтів без блокування відображення контенту, зменшуючи ймовірність зрушень.

 4. Використання мінімальних розмірів зображень: Зменште розмір зображень, щоб зменшити час їх завантаження.

 5. Тестування на різних пристроях та браузерах: Перевірте, як ваш сайт відображається на різних пристроях та браузерах, щоб переконатися, що зрушення мінімальні.
Використання Google Search Console для моніторингу CLS

 1. Відстеження звітів CLS: Регулярно перевіряйте звіти про Cumulative Layout Shift у Google Search Console для виявлення сторінок із високим показником.

 2. Ідентифікація причин зсуву: Використовуйте інструменти аналізу, які надаються Google Search Console, щоб визначити конкретні елементи, що викликають зрушення.

 3. Коректуючі заходи: Після виявлення проблем, вживайте заходів для усунення зрушень, оптимізуючи код та контент сторінок.
Шляхом уважного моніторингу та систематичної оптимізації ви зможете значно покращити показник Cumulative Layout Shift на вашому сайті, що в результаті призведе до підвищення задоволеності користувачів та покращення позицій у пошуковій видачі.

12 переглядів2 коментарі

2 Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
Георгий Труханов
Георгий Труханов
19. Nov. 2023
Mit 5 von 5 Sternen bewertet.

🔝

Gefällt mir
Legit Digital
24. Nov. 2023
Antwort an

Дякуємо за високу оцінку😍

Gefällt mir
bottom of page