top of page
  • Legit Digital

SEO та локальний бізнес: як оптимізувати сайт для місцевої аудиторії та збільшити кількість клієнтів?

Наталія Кирик, засновниця контент-студії WordFactory

Локальне SEO-просування допомагає невеликим компаніям успішно конкурувати з лідерами ринку та робить їх більш видимими для нових клієнтів, які шукають інформацію про конкретний регіон, місто чи район. Бо навряд чи хто з Полтави чи Вінниці захоче на запит «ресторан китайської кухні» отримати перелік закладів Києва. У цьому матеріалі не заглиблюватимемося в тонкощі внутрішньої оптимізації, яка сприяє локальному просуванню бізнесу, а зосередимося тільки на тому, як цьому сприяють SEO-тексти та якими вони мають бути.

lokelne-seo

Як працює локальне SEO?

Щоб пропонувати користувачам релевантні відповіді на їхні запити щодо пошуку локальних компаній, Google використовує трохи відмінний від стандартного ранжування механізм. Як він розуміє, що саме місцева компанія найкраще підходить для потреб користувача? Про це сигналізують кілька факторів:

  • Географічне положення користувача за умови, що він не приховує його навмисно чи випадково.

  • Геолокація у запиті — явна («у Києві», «в Оболонському районі») чи неявна («поруч», «поблизу», «недалеко», «найближчий»).

  • Інші маркери: пошук певного переліку послуг (служба таксі, перукарня, ремонт взуття, відділення банку, аптека, шиномонтаж), використання слова «магазин» чи «сервіс» у запиті.

Головне про тексти для локального SEO

Пошук місцевих компаній, які працюють онлайн чи мають фізичні точки (магазини, офіси), становить величезну частку світу SEO. Так, 46% запитів до Google мають саме локальний характер, а кожен третій користувач, який гуглить певний товар або послугу зі смартфона, також робить замовлення у локальної компанії. І найкраща новина: до 80% локальних пошукових запитів конвертуються, тобто приводять до покупки товару чи послуги.

Якщо компанія усвідомила важливість локального просування і хоче з його допомогою підвищити прибутковість, їй необхідно розуміти механізм формування видачі Google за регіональними запитами та сформувати свій перелік запитів під свій бізнес. Важливо, щоб ключові слова були узгоджені з вибраною стратегією просування та вимогами пошукової системи. Саме це зрештою дасть змогу збільшити цільовий трафік, кількість потенційних клієнтів, а також підвищити впізнаваність бренду в конкретному регіоні, місті, районі.


Як писати тексти для локального SEO, щоб потрапити в топ видачі Google?

Основне завдання — максимально органічно вписати ключові слова, специфічні для певного регіону. І це набагато більше, ніж просто додати до основних ключових запитів назву міста чи району. Крім того, важливо дотримуватися помірності: Google негативно ставиться до переоптимізованих текстів, і локального SEO це теж стосується.

Що ж робити? Розповідаємо про основні механізми створення та поліпшення текстів, які дійсно працюватимуть.

integraciya-v-lokelne-seo

Використовуйте якнайбільше низькочастотних запитів

Зазвичай це так звані ключові фрази з довгим хвостом, тобто з чотирьох і більше слів, що містять назву міста, району, вулиці чи якогось відомого в місті орієнтира, наприклад, «італійська піца поряд із пам'ятником Шевченку в Черкасах».


Інтегруйте локальні ключі до метатегів

Використовуйте їх під час формування H1 та підзаголовків нижчого рівня, а також у Title та Description. Це допоможе пошуковим роботам зрозуміти, що ваші послуги орієнтовані саме на локальних клієнтів, наприклад, «H1: Служба таксі 24/7 у Дніпрі». Нагадаємо, що рекомендована довжина тегу заголовка становить 50–60 символів із пропусками, а тегу опису — 160–200 символів із пропусками. При цьому ключові слова важливо розташовувати на самому початку тексту.


Напишіть тексти, які відповідають потребам місцевих клієнтів

Цілком імовірно, що ви вже знаєте їхні «болі» та очікування. У такому разі нехай потенційні клієнти знаходять відповіді на свої запитання саме на сторінках вашого сайту. Наприклад, ви можете написати, що багато компаній не доставляють готові обіди на околиці міста, але ви реалізували таку можливість і навіть зробили доставлення безкоштовним за умови замовлення від 800 гривень.


Грамотно розподіліть локальні SEO-запити по тексту

Ви отримаєте набагато більше користі, якщо не просто перелічите всі товари або послуги на одній сторінці, а створите окремі сторінки під них та оптимізуєте їх під локальний пошук, наприклад, «під’єднати інтернет у Шевченківському районі», «під’єднати інтернет у Деснянському районі» тощо. Це додаткові витрати на копірайтера та контент-менеджера, але вони гарантовано швидко окупляться завдяки зростанню потоку цільових клієнтів.


Створюйте якісний контент для соцмереж

Пишіть не тільки про те, що пов'язано з вашим бізнесом, а й про те, що може зацікавити вашу аудиторію, яка мешкає у конкретному регіоні. Показуйте, як виглядає ваш бізнес зсередини. Обов'язково використовуйте теги розташування, наприклад, #доставленняквітівЛьвів або #автосервісХарків.


Заохочуйте користувачів сайту бути активними

Йдеться не лише про заклики зробити замовлення, а й виконати інші дії — приєднатися до вашого Telegram- каналу, щоб стежити за акціями та розіграшами, розповісти про ваші послуги на своїй або Facebook-сторінці чи в Instagram. Уникайте формальних закликів і спілкуйтеся з читачами як із близькими друзями, адже вони шукають не велику компанію, в якій відповідають стандартними фразами, а друга та помічника поблизу.


Висновки

Правильно оптимізовані тексти є важливою частиною локального просування бізнесу. Однак, як і більшість SEO-інструментів, вони працюватимуть лише в комплексі з іншими. Фахівці контент-студії WordFactory радять обов'язково повністю заповнювати сторінку профілю компанії в Google, додавати мікророзмітку LocalBusiness, поступово збільшувати кількість локальних зворотних посилань і виконувати решту рекомендацій пошуковика, щоб досягти успіху.

10 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page