top of page
 • Legit Digital

Етапи створення лендінгу: на що звернути увагу?

Лендінг (або лендінг-сторінка) - це веб-сторінка, яка призначена для конкретної маркетингової акції, такої як продаж конкретного товару або послуги, збір контактних даних потенційних клієнтів або залучення нових клієнтів.


Лендінг має просту структуру та зазвичай містить заголовок, короткий опис, переваги пропонованої продукції або послуги, відгуки клієнтів, форму збору контактних даних та виклик до дії (кнопку замовлення, підписки, завантаження тощо).


Головна мета лендінгу полягає у залученні уваги та зацікавленості потенційних клієнтів та перетворенні їх у реальних покупців або лідів. Для досягнення цієї мети, лендінг зазвичай має привабливий дизайн та вдалий контент, які викликають емоції та мотивують до виконання певної дії.Розглянемо основні етапи при розробці лендінгу:


Визначення цілей

Визначення цілей лендінгу - це процес визначення того, що саме має досягти лендінг-сторінка. Цілі лендінгу можуть бути різними, залежно від мети, яку ви хочете досягти, і можуть включати такі завдання, як:

 1. Збір контактних даних: ця мета може бути досягнута шляхом пропозиції безкоштовного продукту або послуги в обмін на ім'я та електронну адресу відвідувача.

 2. Продаж продукту або послуги: ціль лендінгу може полягати в тому, щоб впровадити новий продукт на ринок або просунути існуючі продукти або послуги, що пропонуються.

 3. Залучення нових клієнтів: ціль лендінгу може полягати в тому, щоб залучити нових клієнтів до бізнесу або послуг.

 4. Відвідуваність веб-сайту: ця мета може бути досягнута за допомогою різних методів, таких як створення цікавого контенту, розміщення посилань на соціальних мережах та інші методи.

 5. Рекламна кампанія: мета лендінгу може полягати в тому, щоб привернути увагу до певної проблеми або продукту, а також надихнути відвідувачів діяти.

 6. Підвищення свідомості бренду: лендінг може допомогти підвищити свідомість бренду і показати його унікальність.

Визначення цілей допомагає чітко визначити, яку дії має виконати відвідувач на лендінг-сторінці, а також які метрики слід використовувати для оцінки успішності лендінгу.


Вибір аудиторії

Вибір аудиторії для лендінгу - це важливий етап у розробці ефективного лендінгу, оскільки залежно від цільової аудиторії, необхідно змінювати зміст та оформлення лендінгу.

Під час вибору аудиторії лендінгу необхідно враховувати такі фактори:

 1. Вікова група: вік аудиторії повинен відповідати віку цільового клієнта. Наприклад, якщо ви продавець товарів для дітей, то цільова аудиторія буде батьки маленьких дітей.

 2. Стать: деякі продукти або послуги спрямовані на певну стать, наприклад, косметика для чоловіків або жінок.

 3. Місцезнаходження: якщо ваша компанія має обмежену географію дії, то лендінг повинен бути спрямований на аудиторію, яка проживає в тому ж місці.

 4. Інтереси та поведінка: можна використовувати інформацію про інтереси та поведінку цільової аудиторії в соціальних мережах або на інших сайтах, щоб залучити їх до лендінгу.

 5. Бізнес-цілі: вибір аудиторії також повинен залежати від бізнес-цілей, які ви хочете досягти за допомогою лендінгу.

Врахування цих факторів допоможе визначити, хто саме є цільовою аудиторією вашого лендінгу. Знання своєї цільової аудиторії дозволить створити лендінг, який буде привабливим для вашої цільової аудиторії та допоможе досягнути ваших бізнес-цілей.


Створення структури сайту

Створення структури сайту-лендінгу передбачає продумання логічної послідовності розміщення блоків, що містять інформацію про продукт або послугу. Основна мета структури сайту-лендінгу полягає в тому, щоб відвідувач швидко і легко знайшов необхідну інформацію, а також щоб змінив своє рішення та зробив певну дію.

Основні елементи структури сайту-лендінгу:

 1. Заголовок та логотип: ці елементи допомагають відвідувачеві зрозуміти, що це за сайт, тому що вони перші що він бачить. Як правило, на лендінгу заголовок має бути привабливим та коротким, щоб він зміг зрозуміти, що йому пропонують.

 2. Опис продукту або послуги: це блок, що містить основну інформацію про те, що саме пропонується на лендінгу. Важливо, щоб опис був зрозумілим та лаконічним.

 3. Переваги продукту або послуги: в цьому блоку потрібно вказати всі переваги, які може отримати відвідувач, якщо він придбає продукт або скористається послугою. Важливо, щоб переваги були привабливими та відповідали потребам цільової аудиторії.

 4. Соціальні елементи: цей блок містить відгуки клієнтів, відео з оглядами продукту або послуги, сертифікати та нагороди, які доводять якість та надійність пропонованого продукту або послуги.

 5. Виклик до дії: це блок, що містить пропозицію для відвідувача про здійснення певної дії, наприклад, придбання продукту, заповнення форми зворотного зв'язку або замовлення дзвінка від представника компанії. Важливо, щоб виклик до дії був ясним, конкретним та привабливим для цільової аудиторії.

 6. Форма зворотного зв'язку: цей блок дозволяє відвідувачам зв'язатися з представниками компанії за допомогою форми зворотного зв'язку. Важливо, щоб форма була простою та зрозумілою, і мала мінімальну кількість полів для заповнення, щоб відвідувачі не відчували бар'єри для зв'язку з компанією.

 7. Кнопка "Придбати" або "Замовити": цей елемент повинен бути яскравим та привабливим, щоб відвідувачі бажали натиснути на нього. Важливо, щоб кнопка була розташована на видному місці та мала чіткий текст, який підкреслює користь від натискання на неї.

 8. Навігаційне меню: якщо на лендінгу є більше однієї сторінки, то навігаційне меню допоможе відвідувачам швидко перейти на потрібну сторінку. Важливо, щоб меню було простим та зрозумілим, та включало всі необхідні сторінки лендінгу.


Розробка контенту


Розробка контенту для лендінгу - важливий етап, який передбачає створення змісту, який зацікавить та переконає відвідувача здійснити цільову дію. Для досягнення мети лендінгу необхідно розробляти контент так, щоб він був лаконічним, зрозумілим та привабливим для цільової аудиторії.


Прототип

Прототип лендінгу - це перший концепт веб-сторінки, який дозволяє візуалізувати та протестувати основні елементи дизайну та контенту до створення остаточної версії лендінгу.


Після створення контенту потрібно створити прототип лендінгу. Це можна зробити з використанням спеціальних інструментів. Прототип допоможе перевірити, чи правильно структурований лендінг та чи легко з ним працювати.


Тестування та оптимізація

Коли прототип готовий, необхідно його протестувати, щоб виявити можливі помилки та недоліки. Після тестування можна внести корективи та покращення до структури та контенту.


Після успішного завершення всіх етапів, можна переходити до створення остаточної версії лендінгу.


Отже, розробка структури та прототипу лендінгу є складним процесом, який вимагає ретельного планування та розробки контенту. Варто дотримуватись цих кроків, щоб створити лендінг, який буде ефективним у досягненні поставлених цілей та привертатиме увагу цільової аудиторії. Також важливо пам'ятати про аналіз та вдосконалення лендінгу після його запуску, щоб досягти найкращих результатів та задовольнити потреби своїх клієнтів.

111 переглядів0 коментарів

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page