top of page
 • Legit Digital

Що таке зовнішні посилання та їх вплив для SEO-просування сайту

Зовнішні посилання (або backlinks) на сайт є важливим елементом SEO-оптимізації. Це означає, що коли інші сайти посилаються на ваш ресурс через гіперпосилання, це може позитивно вплинути на рейтинг вашого сайту в пошукових системах, таких як Google.


Одним з головних принципів, за якими пошукові системи ранжують сторінки, є авторитетність сайту. Чим більше авторитетних сайтів посилаються на ваш сайт, тим вище його авторитет і тим вище ймовірність того, що ваш сайт буде відображено на перших сторінках пошукових систем.


Однак важливо, щоб зовнішні посилання на ваш сайт були якісними і пов'язаними з контекстом вашого сайту. Якщо вони походять з низькоякісних сайтів або не мають ніякого зв'язку з вашим контентом, то вони можуть навпаки негативно вплинути на рейтинг вашого сайту.


Тому, якщо ви хочете покращити SEO-оптимізацію свого сайту, зосередьтеся на створенні високоякісного контенту, який буде цікавим для вашої аудиторії, і залученні до вашого контенту якомога більше якісних зовнішніх посилань.
В чому різниця внутрішніх та зовнішніх посилань на сайт


Внутрішні посилання (іноді їх також називають внутрішніми лінками) - це посилання, які спрямовують від однієї сторінки вашого веб-сайту до іншої сторінки на тому ж самому сайті. Внутрішні посилання використовуються для допомоги відвідувачам вашого сайту знайти більше інформації про теми, які їх цікавлять, а також для допомоги пошуковим системам краще індексувати ваш сайт.


Зовнішні посилання (іноді їх також називають backlinks) - це посилання, які спрямовують з іншого веб-сайту до сторінок вашого веб-сайту.


Отже, основна різниця між внутрішніми та зовнішніми посиланнями полягає в тому, що перші використовуються для навігації між сторінками на вашому веб-сайті, тоді як останні використовуються для зв'язку вашого веб-сайту з іншими веб-сайтами та для покращення SEO-оптимізації вашого сайту.


Які бувают зовнішні посилання на сайт?


Існують різні типи зовнішніх посилань на сайт. Ось декілька з них:

 1. Натуральні посилання - це посилання на ваш сайт, які створюються без вашої прямої участі, наприклад, коли інші сайти вирішили згадати ваш контент і додали посилання на нього.

 2. Закупівельні посилання - це посилання, які ви купуєте від інших сайтів або від посередників, щоб підвищити рейтинг вашого сайту.

 3. Гостьові пости - це можливість опублікувати свій контент на інших сайтах з посиланням на ваш сайт.

 4. Соціальні мережі - посилання на ваш сайт, які розміщуються на соціальних мережах, таких як Facebook, Twitter, LinkedIn тощо.

 5. Коментарі - посилання на ваш сайт, які розміщуються у коментарях на інших сайтах.

Де можна купити зовнішні посилання в Україні?


Як правило, ми не рекомендуємо купувати зовнішні посилання самостійно, оскільки це може призвести до погіршення вашого рейтингу в пошукових системах, якщо посилання будуть низької якості або нерелевантні для вашого контенту.


Крім того, неправильна купівля зовнішніх посилань є зловживанням та може призвести до санкцій від пошукових систем, які можуть навіть призвести до блокування вашого сайту.


Якщо ви все ж хочете купити зовнішні посилання, то радимо шукати довірені агентства або посередників, які забезпечують якісні та релевантні посилання, відповідні до вашої тематики, але при цьому не порушують правил пошукових систем.


Приклади вдалого розміщення зовнішніх посилань на сайт


Ось кілька прикладів вдалого розміщення зовнішніх посилань на сайт:

 1. Співпраця з авторитетними джерелами: розміщення посилань на свій сайт з авторитетних джерел, таких як видання новин, університетські сайти або сайти наукових журналів. Це допоможе збільшити авторитетність вашого сайту та підвищити рейтинг у пошукових системах.

 2. Гостьові пости: публікація гостевих постів на інших сайтах з посиланням на ваш сайт. Це дозволяє залучити нову аудиторію та підвищити рейтинг вашого сайту у пошукових системах.

 3. Посилання з соціальних мереж: використання соціальних мереж для популяризації свого контенту та розміщення посилань на свій сайт. Це може допомогти привернути більше трафіку на ваш сайт та підвищити його рейтинг у пошукових системах.

 4. Розміщення коментарів: розміщення коментарів на інших сайтах з посиланням на ваш сайт. Це допоможе привернути увагу до вашого сайту та підвищити його рейтинг у пошукових системах.

 5. Розміщення контенту на інших платформах: розміщення свого контенту на інших платформах, таких як YouTube, SlideShare або Medium, з посиланням на ваш сайт. Це дозволяє залучити нову аудиторію та підвищити рейтинг вашого сайту у пошукових системах.

Як виявити погані посилання на сайт

Існує кілька способів виявити погані посилання на свій сайт:

 1. Використання інструментів SEO аудиту: такі інструменти, як Ahrefs, SEMrush або Majestic SEO, можуть допомогти виявити погані посилання на вашому сайті. Вони дозволяють перевірити якість зовнішніх посилань, які ведуть на ваш сайт, та виявити ті, які можуть негативно вплинути на рейтинг вашого сайту.

 2. Перевірка веб-аналітики: Веб-аналітичні інструменти, такі як Google Analytics, можуть допомогти виявити погані посилання, які ведуть на ваш сайт. Ви можете перевірити, які посилання приводять до високої кількості отриманого трафіку з низьким показником відвідуваності сторінки, або які посилання мають високий показник відхилень (більше 80-90%) від стандартного показника відхилень для вашого сайту.

 3. Ручна перевірка посилань: Ви можете ручно перевірити всі посилання на своєму сайті та перевірити якість джерела, на яке вони ведуть. Також можна перевірити, чи не містять ці посилання неправильного анкор-тексту або якісь шкідливі елементи.

Важливо пам'ятати, що навіть одне погане посилання може мати негативний вплив на рейтинг вашого сайту, тому рекомендується перевіряти свій сайт регулярно на наявність поганих посилань і прибирати їх з сайту.


Як прибрати погані посилання на сайт?

Якщо ви виявили на своєму сайті погані зовнішні посилання, вам потрібно зробити кілька кроків, щоб їх прибрати:

 1. Зверніться до власника сайту, на якому розміщені погані посилання, і попросіть його видалити їх. Це можна зробити за допомогою електронної пошти, контактної форми або будь-якого іншого зручного для вас способу.

 2. Якщо власник сайту відмовляється видаляти погані посилання, зв'яжіться з пошуковими системами та заявте про проблему. Наприклад, Google має інструмент "Disavow Links", який дозволяє відмовитися від певних посилань на сайті. Використовуйте цей інструмент лише тоді, коли ви спробували видалити посилання вручну, але безрезультатно.

 3. Видалити сторінку на яку йде погане посилання. Якщо посилання будете приходити на сторінку з 404 відповіддю - це значно знизить його вплив на рейтинг сайту.

145 переглядів1 коментар

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Michael Partonelli
Michael Partonelli
Sep 09, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Гарна стаття, дякую

Like
bottom of page